Nyomtatás

Kedvezményezett neve: Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért Alapítvány

Projekt címe: Az élet forrása

Támogatás összege: 24.980.545 Ft

Támogatás mértéke: 100%

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.11.29.

A projekt azonosító száma: EFOP-1.3.5-16-2016-00067

A projekt tartalmának bemutatása:

AZ ÉLET FORRÁSA CÍMŰ PROJEKTNEK KÖSZÖNHETŐEN GÖMÖRSZŐLŐSÖN ÉS MISKOLCON, 151 ESEMÉNYEN, 5000 FŐ VEHET RÉSZT AZ ALAPÍTVÁNY SZERVEZÉSÉBEN

A projekt célja a különféle szegregációból származó megnyilvánulások (szegénység, kisebbségek, idősek, hátránnyal élők, stb.)   kezelése azáltal, hogy a különböző programokon az egyébként elkülönülő csoportok együttlétét biztosítjuk. Jelmondatunk: "együtt lenni, együtt cselekedni". A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a városi programokon részt vesznek vidékiek, a vidékieken városiak, fiatalok és idősek, romák, hátrányos helyzetűek, és lehetőleg minden szegregált csoportból lesz résztvevő a rendezvényeken. Az idősek és fiatalok közötti elkülönülést ismeretszerző programokon keresztül kívánjuk oldani, a kertészkedésben az idősek még rendelkeznek tapasztalattal, amelyet átadhatnak a fiataloknak, és a tudást pedig segítséggel lehet viszonozni. Így akár tartós kapcsolatok is kialakulhatnak korábban elkülönült emberek, csoportok között.

Programjaink egy másik fontos célja a szegénység leküzdésében való segítség. A szegénységben élőknek egyrészt olyan ismeretekre van szükségük, amelynek a segítségével jövedelemre tehetnek szert, másrészt takarékos életmód ismeretekkel pénzt takaríthatnak meg, kevéske jövedelmükből. Erre kínál megoldást a fenntartható életmód ismeret. Például a legtöbb vidéki ember fával fűt, de ismeretek hiányában pazarolja a drága erőforrást. Ha megtanulja a helyes tüzeléstechnikai gyakorlatot, akkor pénzt takaríthat meg, de komfortosabb lesz az élete, sőt mivel a fával is takarékosan bánik a természetnek is jobb lesz. Hasonlóan a háztartási munkáknál az asszonyokat, a pénztárcát és a környezetet egyaránt kímélhetik a környezetbarát megoldások. Az ismeretek bővítése minden esetben ezt a hármas célt szolgálja. Ha több ehető gombát ismernek meg, több fajtát lehet begyűjteni egy-egy alkalommal, ha napkollektorral szárítják, energiát takaríthatnak meg, de a beltartalma sem vész el a tápláléknak. A komposztfűtéses melegház egyszerre termel hőt, és formál kiváló talajt, biztosít több, de egészségesebb táplálékot.

 A projektben vállalt tevékenységek:

Az EFOP-1.3.5-16-2016-00067 sz. projekt a Széchenyi 2020 program „Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével” tárgyú felhívása keretében valósul meg, 100%-os, vissza nem térítendő támogatási intenzitással. 

 

Sajtóközlemények:

2017.04.27 - Nyitó

2020.10.28 - Záró

A programokról készült összeállítás az alábbi dokumentumban található: EFOP_Miskolc.pdf

 

További információ kérhető: 
Miskolci programok: F. Nagy Zsuzsanna, 70/600-2852, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Gömöri programok: Vigh Andrea, 20/407-6875, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.